20.06.2015r. uczniowie klasy V i ZETa wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Idąc trasą zabytków renesansowych i barokowych poznawali i utrwalali wiedzę z zakresu architektury, malarstwa i rzeźby. Spośród wielu zabytków polskich poznaliśmy Barbakan – gotycką budowlę z siedmioma wieżyczkami, gotycki Kościół Mariacki z imponującym ołtarzem Wita Stwosza oraz gotyckie Sukiennice. Wiele emocji wywołało zwiedzanie Katedry na Wawelu, miejsce koronacji królów Polski i ich pochówku. Ciężka, lecz satysfakcjonująca okazała się wędrówka na Wieżę Zygmuntowską, gdzie podziwialiśmy najsłynniejszy dzwon w Polsce – Dzwon Zygmunta. Spacerując wzdłuż rzeki Wisły trafiliśmy na Jarmark Świętojański, organizowany corocznie w Krakowie. Byliśmy świadkami pokazów średniowiecznych walk oraz inscenizacji najazdu Turków na Kraków a wszystkie te atrakcje odbywały się w specjalnie zbudowanej wiosce średniowiecznej. Zmęczeni wędrówką po Krakowie zjedliśmy obiad w MC Donalds i zadowoleni wróciliśmy do Świętochłowic planować następną wycieczkę, która odbędzie się już po wakacjach.
Lekcja historii w Krakowie
Festyn z okazji Dnia Godności
12 czerwca 2015 roku uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z sąsiednich przedszkoli i szkół wzięli udział w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Godności. Jak zwykle prowadzącym był dobrze znany dzieciom klaun, który tym razem przeistoczył się w kowboja, by „zabrać” wszystkich uczestników zabawy na Dziki Zachód. Nawet upał nie odebrał dzieciom sił, aby pląsać w rytmie country.
Miło nam było również gościć dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół, wychowawców przedszkoli oraz rodziców. Nie zawiodła także młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, która w ramach wolontariatu pomagała w obsłudze imprezy. Swoje osiągnięcia artystyczne zaprezentowali nam uczestnicy warsztatów wokalnych z MDK w Świętochłowicach. Każdy uczestnik miał możliwość zrobienia sobie festynowego makijażu..Dla zmęczonych tańcem i zabawą były przygotowane stanowiska do malowania kredą, pokonywania przeszkód, rzucania piłkami do celu. Nie mogło obyć się bez poczęstunku. Były więc kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, żurek śląski, owoce i słodkości.
Na pożegnanie dzieci dostały baloniki oraz zaproszenie na następny festyn
Dzień Dziecka oraz Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Z okazji Dnia Dziecka zajęcia w naszej szkole wyglądały inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie wszystkich klas spotkali się w sali gimnastycznej, w której uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach profilaktycznych. Pedagog szkolny przygotowała prezentację multimedialną pt. "Zawsze pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa". W czasie jej trwania uczniowie mieli okazję do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mówiono między innymi o czym należy pamiętać jeżeli zostaje się samemu w domu, o zagrożeniach związanych z prądem elektrycznym, gazem, czy wodą. Jak należy się zachować gdy spotka się agresywnego psa, a także jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.
O zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomnieli uczniom zaproszeni goście - policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach. Razem z policjantami przybył do szkoły Sznupek - policyjna maskotka, który gdy tylko się pojawił, wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów.
Po zajęciach teoretycznych, przyszedł czas na praktykę. Na boisku szkolnym czekały na uczniów specjalnie przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego stacje z zadaniami sportowymi. Starsi jeździli na rowerach, a młodsi na hulajnodze. Były rzuty do celu, tory przeszkód i inne zadania. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć swoje umiejętności, a Sznupek i policjanci czuwali nad tym by w czasie zabawy uczniowie nie zapominali o zasadach bezpieczeństwa. Na zakończenie dobrej zabawy, wszyscy otrzymali słodki poczęstunek.
Festyn Europejski
29 maja 2015r. odbył się w naszej szkole piąty już Festyn Europejski. W tym roku tematem przewodnim uroczystości były prawa i obowiązki dzieci. Z okazji 25-lecia utworzenia Konwencji Praw Dziecka przypomnieliśmy, jak uczniowie w innych krajach spędzają czas wolny, oraz jakie mają obowiązki szkolne dzieci w Danii, Austrii, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. I chociaż w każdym kraju nauka przebiega nieco inaczej, to prawa wszystkich dzieci na całym świecie są takie same. Zapoznanie uczniów z ich prawami było kluczowym elementem podczas przedstawienia. W drugiej części imprezy uczniowie naszej szkoły „podróżowali” po Europie, gdzie pokonywali duńską ścieżkę rowerową, rozwiązywali angielskie quizy, bawili się w szwedzkie gry oraz wykazali się sprawnością ruchową podczas tańców belgijskich i austriackich skoków narciarskich. Dodatkową atrakcją był „świat puzzli”, w którym uczniowie nie tylko układali puzzle, ale również poznawali bajki europejskie. Zmagania naszych uczniów śledziła komisja, która postanowiła nagrodzić najlepszych. A byli nimi: Kamil Latocha, Kacper Kopański, Daniel Kaplyta i Denis Polliwoda. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości. Cały Festyn Europejski osłodzili rodzice naszych uczniów przygotowując znakomite wypieki. Nie zawiodła również Restauracja „Pod Drewnianym Bocianem” z Chorzowa, która piąty już raz przygotowała pyszną pizzę. Jak każdego roku merytorycznie wspierali nas przedstawiciele Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct z Katowic. Festyn Europejski jest okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim do poszerzania wiedzy o krajach Unii Europejskiej.
Tydzień Kultury Zdrowotnej - dzień piąty
W piątym dniu Tygodnia Kultury Zdrowotnej uczniowie przypomnieli sobie wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy czyli: sprawdzanie przytomności i oddechu, ułożenie poszkodowanego na boku, wdechy ratownicze, uciski klatki piersiowej (masaż serca) i wzywanie pomocy - numery alarmowe. Uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami. W dalszej części tego dnia, uczestnicy warsztatów określali wraz z prowadzącą, czym jest sekret a czym jest tajemnica, kiedy należy dotrzymać tajemnicy, a nie można utrzymywać w tajemnicy tego, że kolega ma narkotyki lub pił alkohol. Zarówno dzieci młodsze jak i starsze wysłuchały historii człowieka, którego nie akceptowano w nowym środowisku, opowieść ta miała jeden cel, uświadomienie uczniom, że każdy z nas jest inny ale to nie znaczy że jest gorszy. Aby być zdrowym należy nie tylko prawidłowo się odżywiać, dbać o higienę osobistą ale również żyć w zdrowym środowisku. W piątym dniu trwania Tygodnia Kultury Zdrowotnej i ten akcent ekologiczny zagościł. Uczniowie obejrzeli przygotowane przez ich kolegów przedstawienie pt. "Zielony Kapturek". Dzieci nagrodziły młodych aktorów gromkimi brawami. To była bardzo przyjemna i nietypowa lekcja propagująca proekologiczne zachowania, zarówno dla oglądających dzieci jak i występujących. Na zakończenie Tygodnia Kultury Zdrowotnej, wiedzę jaką zdobyli uczniowie sprawdzała przewodnicząca Zespołu Wychowawczego, która jest inicjatorem tej imprezy. Uczniowie za prawidłowe odpowiedzi otrzymywali zielone karteczki, których zdobyta ilość przekłada się na oceny z edukacji przyrodniczej w klasach młodszych i przyrody w klasach starszych. Las podniesionych rąk i poprawne odpowiedzi świadczyły, że dzieci zdobyły wiele cennych wiadomości. Efekty zdobytej wiedzy można oglądać na szkolnych korytarzach w postaci plakatów i rysunków wykonanych przez uczniów. W czasie zajęć prowadzonych w ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej prowadzący kładli nacisk na uzyskanie wiedzy, kształtowanie postaw i umiejętności, dzięki którym młody człowiek bierze większą odpowiedzialność za swoje życie przez podejmowanie zdrowych wyborów życiowych, większą odporność na negatywne wpływy i presję ze strony innych oraz unikanie zachowań ryzykownych dla zdrowia.
"Dziecko zostało uznane za człowieka, za istotę, z którą trzeba się liczyć, której nie wolno wieść na smyczy, lecz należy kierować nią umiejętnie, z rozwagą, wysiłkiem umysłu, uczucia i woli."
Tydzień Kultury Zdrowotnej – dzień czwarty
W tym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których zdobywali lub utrwalali wiedzę, dotyczącą prawidłowej postawy ciała w czasie siedzenia, podnoszenia ciężkich przedmiotów, noszenia tornistra, zasad poruszania się po drogach i ulicach. Podczas zajęć dotyczących tematyki postawy ciała uczniowie rozpoznawali różnice w prawidłowej i nieprawidłowej postawie ciała podczas różnych czynności życia codziennego takich jak; odrabianie lekcji, spanie, siedzenie w szkolnej ławce. Druga część zajęć dotyczyła bezpieczeństwa oraz podstawowych zasad ruchu drogowego. Podczas zajęć dzieci młodsze utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Ważną tematyką, pierwszy raz poruszaną na warsztatach Tygodnia Kultury Zdrowotnej było kulturalne kibicowanie -„Kibic czy kibol”. Ta część warsztatów była skierowana do uczniów, którzy już uczestniczą w imprezach sportowych a także do dzieci młodszych, które dopiero za kilka lat będą w nich uczestniczyć. Uczniowie obejrzeli i wspólnie z prowadzącymi określili czym jest kulturalne kibicowanie drużynie sportowej. Kim jest pseudokibic i jakie różnice są między nim a kibicami. W czasie zajęć przypomniano uczniom co oznacza obowiązująca w sporcie zasada "fair play", że zasada ta obowiązuje również w czasie rozgrywek szkolnych oraz w życiu codziennym. Jeżeli w różnych sytuacjach życiowych potrafimy zachować się "fair play" oznacza to, że zostaliśmy właściwie przygotowani w domu rodzinnym i w szkole do dorosłego życia w społeczeństwie.
Tydzień Kultury Zdrowotnej - dzień trzeci
„Zagrożenia cyberprzestrzeni“ to temat pierwszej części warsztatów skierowany do uczniów klas starszych. W czasie zajęć uczniowie obejrzeli film o uzależnieniu od gier komputerowych i wypowiedzieli się na temat postępowania głównego bohatera filmu. Sami dostrzegli, iż czas spędzony przy komputerze bohatera filmu dominował nad innymi jego aktywnościami np. nauką, spotkaniami z kolegami a nawet jedzeniem czy spaniem. Uczniowie ustalili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, w którym znalazły się zagadnienia; jak nie dać się nabrać internetowym oszustom i złodziejom, jak legalnie obsługiwać portale z grami, muzyką czy filmami oraz utworzyli plakat pod nazwą Netykieta . Grupy młodsze zapoznały się z przydatnością komputera w życiu codziennym, że komputer może zrobić wiele rzeczy dla nas i za nas.
Kolejna cześć warsztatów przebiegała pod hasłem "Alkohol, narkotyki, dopalacze". Uczniowie młodsi obejrzeli bajkę "Tajemnica zaginionej skarbonki" z której dowiedzieli się jak złe i zbędne w życiu są narkotyki. Uczniowie klas starszych pracowali innymi metodami, prowadząca inspirowała dzieci do własnych przemyśleń, weryfikowania posiadanych przekonań na temat działania alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Uczniowie w czasie prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jakie szkody organizmowi wyrządzają alkohol, narkotyki i dopalacze. Zajęcia pozwoliły dzieciom zrozumieć mechanizm uzależnienia. Na zakończenie zajęć uczniowie stworzyli plakat, w którym wyrazili swoje NIE dla alkoholu, narkotyków i dopalaczy.
Konkurs wiedzy - Jan Brzechwa
25 marca dwie uczennice Zespołów Edukacyjno-Terapetycznych naszej szkoły uczestniczyły w konkursie wiedzy na temat twórczości Jana Brzechwy, który zorganizował Zespół Szkół Specjalnych nr 3 z Chorzowa. Dziewczynki wykonały prace plastyczne, zaprezentowały wiersze i piosenki. Zdobyły tytuł uczestnika Akademii Pana Kleksa. Uśmiechom i zabawom nie było końca i w dobrym nastroju oraz licznymi nagrodami wróciły do szkoły.
Wizyta gości ze Schroniska z Rudy Śląskiej
17 kwietnia 2015 r. odwiedzili nas specjalni goście ze Schroniska z Rudy Śląskiej – Beluś wraz z opiekunem. Pieska mieliśmy okazję poznać już rok temu, gdy przyjechał na zaproszenie Pani Oli ze świetlicy szkolnej. I tym razem mieliśmy okazję odświeżyć sobie naszą wiedzę, dotyczącą odpowiedzialności za posiadanie w domu zwierzaka. Opiekunka Belusia opowiedziała nam smutną historię psa, który jej towarzyszył. Jedno jest pewne, że każdy z nas po tym spotkaniu będzie wiedział jak opiekować się zwierzętami. Następne spotkanie planowane jest za rok.
Tydzień Kultury Zdrowotnej - dzień drugi
Drugi dzień został zdominowany przez warsztaty, dotyczące prawidłowego odżywania i higieny osobistej oraz higieny życia. Uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania, jedną z nich jest spożywanie przynajmniej 3 podstawowych posiłków dziennie (I śniadanie, obiad, kolacja), a jeszcze zdrowiej będzie dołączyć dwie przekąski (II śniadanie i podwieczorek). Inną zasadą jest to, że w jedzeniu nie chodzi tylko o to, byśmy się najedli do syta albo ponad miarę (i to koniecznie smacznie), natomiast chodzi o to, by jedzenie przynosiło nam zdrowie. Uczniowie poznali całą gamę produktów , które należy spożywać np. warzywa, owoce, a których należy unikać. Prowadząca przypomniała dzieciom , że picie wody niegazowanej, jest konieczne aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła tematyka, co dzieje się z jedzeniem, które wkładamy do ust. W czasie prezentacji uczniowie dowiedzieli się, które z narządów uczestniczą w trawieniu pokarmów i jakich pokarmów, napojów nie spożywać aby mu nie szkodzić.
Inną tematyką poruszaną na warsztatach była higiena osobista i higiena życia. Dzieci dowiedziały się, że aby zapewnić sobie higienę na odpowiednim poziomie powinniśmy zadbać nie tylko o systematyczną pielęgnację ciała, ale także o właściwy ubiór - czyste obuwie, pachnące, świeże ubrania. Dzięki systematycznym zabiegom pielęgnacyjnym, nie tylko łatwiej będzie nam utrzymać nasze ciało w czystości, lecz także zapobiec rozwojowi wielu niebezpiecznych chorób. Przybory takie jak mydło, grzebień, krem do rąk, szczoteczka i pasta do zębów, jak również suszarka i szampon do włosów, dezodorant, ręcznik i proszek do prania powinny stać się naszymi codziennymi sprzymierzeńcami. Najważniejszą kwestią w sprawie higieny osobistej jest regularność. Nieprzestrzeganie zabiegów pielęgnacyjnych może powodować rozwój infekcji pasożytniczych oraz wywołać zakaźne choroby przewodu pokarmowego. Brak codziennej toalety skutkuje także nieprzyjemnym zapachem i uczuciem dyskomfortu. Ważnym elementem w higienie dnia codziennego jest odpoczynek, czyli odpowiednia ilość godzin przeznaczonych na sen.
Zarówno w żywieniu jak i w higienie powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i nie ulegać kolorowym reklamom, które zachęcają nas do zakupu czegoś nie zawsze dobrego dla nas - takie ostrzeżenie przekazały uczniom i ich rodzicom Panie prowadzące.
Przystąpiliśmy do programu "Chronimy Dzieci"
W marcu 2015 roku szkoła przystąpiła do realizacji programu Chronimy Dzieci. Program ten realizowany jest w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Celem programu realizowanego przez wszystkich pracowników szkoły, jest ochrona dzieci przed przemocą ze strony dorosłych i rówieśników. Pierwszym etapem realizacji programu, jest opracowanie i wdrożenie Polityki ochrony dzieci, a co się z tym wiąże, podniesieniem kompetencji personelu i rodziców oraz uczniów. Wdrożony i realizowany w szkole dokument Polityki ochrony dzieci przed krzywdzeniem będzie stał na straży bezwzględnego przestrzegania Praw Dziecka przez wszystkich pracowników szkoły, rodziców i pracowników oraz innych dorosłych, a dzieciom zapewni jeszcze skuteczniejsze bezpieczeństwo poprzez regularny monitoring przyjętych w szkole rozwiązań. Włączenie się naszej szkoły do programu ochrony dzieci przed krzywdzeniem jest jasnym komunikatem, iż szkoła zapewnia dzieciom wszechstronne bezpieczeństwo oraz tworzy środowisko przyjazne i otwarte na potrzeby dziecka.
Wiosna oficjalnie przywitana!
20 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę w Parku Śląskim. Wraz z innymi dziećmi ze śląskich szkół zaprezentowaliśmy przygotowane kukły, a jury wybrało najładniejszą. Z dumą oznajmiamy, że zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie. W nagrodę będziemy mogli skorzystać z kolejki linowej „Elka”. Po prezentacji i ogłoszeniu wyników wszystkie marzanny zostały utopione w kanale regatowym. Dodatkową atrakcją, którą przygotowali dla nas organizatorzy imprezy były gry i zabawy terenowe na terenie parku. Kto nie chciał zmagać się z zadaniami mógł aktywnie spędzić czas na siłowni „pod chmurką”. Pomimo chłodnego powietrza, ostatni dzień zimy okazał się bardzo słoneczny i w powietrzu czuło się wiosenną aurę.
Tydzień Kultury Zdrowotnej
18 maja 2015 roku rozpoczął się w naszej szkole Tydzień Kultury Zdrowotnej. Każdy człowiek rozumie zdrowie inaczej, ale każdy jest tak samo za nie odpowiedzialny. Zdrowie jest środkiem do osiągnięcia lepszej jakości życia.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO): „ Zdrowie, to nie tylko brak choroby; to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego organizmu.”
Dzisiaj zdrowie człowieka uwzględnia się jako tzw.: „całość”, na którą składają się trzy wymiary zdrowia, wzajemnie ze sobą powiązane. Są to :● zdrowie fizyczne – prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wszystkich jego układów i narządów,
● zdrowie psychiczne : umysłowe – zdolność do jasnego, logicznego myślenia; emocjonalne – zdolność do rozpoznawania uczuć i wyrażania ich w odpowiedni sposób; umiejętność radzenia sobie ze stresem, napięciami, depresją, lękiem,
● zdrowie społeczne – zdolność utrzymywania prawidłowych relacji z innymi ludźmi oraz pełnienie ról społecznych.W pierwszym dniu Tygodnia Kultury Zdrowotnej uczniowie uczestniczyli w warsztatach o zdrowym odżywianiu – w czasie tych zajęć dzieci poznały wartości odżywcze kupowanych przez nich produktów oraz dokonywały na podstawie zdobytej wiedzy podziału na produkty odżywcze i pożądane dla organizmu oraz produkty szkodliwe i zabronione. W czasie warsztatów uczestnicy mieli okazje skosztować zdrowych produktów np. rzodkiewek.
Walka i zapobieganie nałogom- nikotynizm, były tematem kolejnych warsztatów w tym dniu. W czasie zajęć uczestnicy dowiadywali się jak szkodliwe jest palenie papierosów zarówno czynne jak i bierne, jak wpływa negatywnie na nasze narządy. Zdobytą wiedzę wykorzystali tworząc postacie z narządami wewnętrznymi, na które źle wpływa nikotyna. W czasie zajęć uczniowie mogli wybrać w jakiej strefie chcą przebywać, zadymionej czy bezdymnej- wszyscy wybrali strefę bezdymną. Prowadząca uświadomiła uczniom, iż dorośli powinni chronić ich zdrowie i nie palić w ich towarzystwie. Jest to jedno z praw dziecka-prawo do ochrony zdrowia i odpowiednich standardów życia.
Mam własne zdanie i poglądy to moje prawo. To zagadnienie było tematem kolejnych warsztatów w tym dniu. Prowadząca wprowadziła uczniów w tematykę opowiadając bajkę "Ogród żółwi". Następnie dzieci uczyły się jak skutecznie odmówić gdy ktoś namawia Cię do zrobienia czegoś złego oraz wypowiadania swoich poglądów bez obrażania innych.
Zielona szkoła 2015
W tym roku szkolnym zieloną szkołę spędziliśmy również w Bukowcu - pięknej, malowniczej, bogatej w ciekawe krajobrazy wsi województwa dolnośląskiego. Mieszkaliśmy w Ośrodku Wczasów Dziecięcych „MARGO” dobrze przystosowanym do naszych potrzeb. W czasie dwutygodniowego pobytu poszerzyliśmy swoją wiedzę o wiele cennych informacji, które przekazywał nam doświadczony przewodnik Piotr Norko. Spacerując „romantyczną ścieżką” pod kierunkiem przewodnika po Bukowcu odwiedziliśmy stary folwark, pałac, stajnię, grotę, opactwo, krąg Druidów i Świątynię Ateny. Obserwowaliśmy piękną przyrodę, ukształtowanie terenu i charakter zabudowy. Uczestnictwo w zajęciach plastycznych, muzycznych, profilaktycznych, tanecznych, ruchowych pozwoliło aktywnie i ciekawie spędzić czas, przybliżyło zasady zdrowej konkurencji. Po każdej wędrówce Pan Piotr pokazywał slajdy zaznajamiając nas z przyrodą regionu, omawiał przedstawiane okazy, zagospodarowanie turystyczne Bukowca.
W czasie całodniowych wycieczek zwiedziliśmy Karpacz i Szklarską Porębę. Świątynia Wang, Skocznia Orlinek, tama, Park Miniatur zabytków Dolnego Śląska to najciekawsze obiekty, warte zapamiętania.
Również bardzo ciekawa okazała się wędrówka szlakiem Walońskim-taras widokowy, grób ducha gór, Chybotek, wodospad Szklarki. Wiele wrażeń pozostanie po wizycie w Starej Chacie Walońskiej-zwłaszcza zakucie w dyby i okrzyki „kocham matkę Naturę”. Wieczorne zajęcia ruchowe przy muzyce, profesjonalna dyskoteka, grilowanie kiełbasy no i oczywiście organizowane przez opiekunów konkursy - zwłaszcza konkurs czystości - dostarczyły wiele niezapomnianych emocji.
„Bukowiec”
W Bukowcu miło spędzony czas
Bardzo zbliżył do siebie nas
Konkursy,wycieczki, spacery
Ogólnie miła atmosfera
Dobre jedzenie,warunki wymarzone
Plan twórczo realizowany
Krajobraz ciekawy, piękna przyroda
Już czas odjeżdżać- szkoda....
Grażyna Bartusek
Spotkanie z pisarką
17.04.2015r. gościem naszej szkoły była Pani Sabina Waszut, autorka powieści pt.: ”Rozdroża”, nominowana do Europejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Podczas spotkania starsi uczniowie przeprowadzili z młodą pisarką wywiad. Interesowała ich twórczość Pani Sabiny, jak również życie prywatne. Autorka powieści :”Rozdroża” opowiedziała uczniom historię powstania książki, co wzbudziło wśród uczniów duże zainteresowanie. Spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze.
Z wizytą w Przedszkolu nr 8
6 maja 2015 roku uczestniczyliśmy w Dniu Dziecka Niepełnosprawnego, zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 8. Wśród ciekawych zajęć, w których uczestniczyliśmy było ozdabianie papierowych pierniczków, które miały posłużyć jako ozdoba piernikowej chatki. Do zabawy zaprosił nas teatrzyk wystawiający bajkę pt : „Jaś i Małgosia”. Na zakończenie tego cudownego spotkania czekał na nas przepyszny tort, upieczony przez panią Kasię. Zajęcia bardzo się nam podobały i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.
Konkurs Plastyczny „Wiosenne Kwiaty”
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Miejskim Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Wiosenne kwiaty".
Dzień Otwarty za nami
29 kwietnia zaprosiliśmy rodziców przyszłych i obecnych uczniów naszej szkoły, aby im zaprezentować naszą ofertę edukacyjną. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach sportowych, tanecznych, komputerowych, stymulacji polisensorycznej w Sali Doświadczania Świata oraz gospodarstwa domowego, prowadzonych przez naszych nauczycieli. Zainteresowani mogli zobaczyć wyposażenie klas, specjalistycznych pracowni i gabinetów oraz nowa tablicę multimedialną. Ze względu na małą liczebność klas szkoła zapewnia uczniom duże poczucie bezpieczeństwa. Nikt nie pozostaje anonimowy. Wpływa to również na bliższe relacje między uczniem, nauczycielem a rodzicem.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie