• Drużyna na medal!

• 22.04.2024 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVI Mistrzostwach Śląska Szkół Specjalnych w Lekkoatletyce, mierząc się w następujących konkurencjach: bieg na  200 i 400 metrów, sztafeta drużynowa, skok w dal, rzut piłeczką palantową.

To nie były łatwe zawody, rywalizacja była zacięta, a szanse bardzo wyrównane.  Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasza uczennica, Nicola Klasik zdeklasowała wszystkie rywalki, zdobywając najwyższe lokaty we wszystkich konkurencjach. Dlatego nie zdziwił nas fakt, że ostatecznie stanęła na najwyższym podium. Naszej Mistrzyni gratulujemy sukcesu, a  pozostałym uczestnikom wytrwałości i zaangażowania.

• 8 Maja - Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca

• Podstawową misją Ruchu CK i CP jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji dotyczącej narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych.

W Polsce organizacja powstała po odzyskaniu niepodległości w 1919 roku jako Polskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża.  Polski Czerwony Krzyż jest częścią Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W swoich działaniach kieruje się 7 zasadami, którymi są:  humanitaryzm, bezstronność, neutralność, niezależność, jedność i powszechność działania.

Uczniowie starszych klas byli uczestnikami zajęć warsztatowych – oglądali prezentacje, dyskutowali o znaczeniu  działalności wolontariuszy w czasach obecnych oraz tworzyli prace plastyczne. Młodsi ochotnicy ćwiczyli techniki zakładania opatrunków.

• Kuchenne rewolucje w pizzerii

• 17.04.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarnych w  pizzerii Drewniany Bocian w Chorzowie. Podczas zajęć dzieci zapoznawały się z  zasadami  savoir vivre, poznały charakter pracy w restauracji oraz etapy powstawania pizzy. Każdy z  uczestników stworzył własną pizzę, która później została upieczona i  skonsumowana. Odbył się też konkurs plastyczny z nagrodami  związany z nazwą pizzerii. Wszystkim uczestnikom dopisał apetyt oraz dobry humor.

• MAJÓWKA  2024
          • MAJÓWKA 2024

• Majowe święta państwowe są doskonałą okazją, by rozbudzać wśród uczniów poczucie patriotyzmu  i  wspólnoty. Upamiętniając ten ważny czas, w szkole odbyły się lekcje historyczne oraz  warsztaty. Zajęcia odbywały się
            w grupach i obejmowały tematykę ważnych  dla Polski i Polaków  wydarzeń  historycznych.

1maja – Międzynarodowe Święto Pracy
             2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
             3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

9 maja-  Dzień Europy.

Polska jest członkiem Unii  Europejskiej od 1 maja 2004 na mocy Traktatu akcesyjnego  podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach, stanowiącego prawną podstawę przystąpienia  Polski do Unii Europejskiej. W tym roku przypada 20  rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jako państwo członkowskie Polska ma możliwość wpływania na kształt decyzji podejmowanych na forum UE.

Godło, barwy, hymn narodowy oraz hymn europejski  to podstawowa wiedza każdego ucznia. Przypomnienie
            o tym, jak wiele zawdzięczamy minionym pokoleniom, o których powinniśmy pamiętać i którym powinniśmy dziękować za to, że żyjemy w wolnym kraju to wychowawczy obowiązek. Jak co roku uczniowie naszej szkoły zapalili znicze oraz złożyli kwiaty na grobach tych, którym zawdzięczamy wolność naszego kraju.  Cześć ich pamięci!