• Pracownia logopedyczna w nowej odsłonie

• 25 marca 2024 r. odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej pracowni logopedycznej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: prezydent miasta Świętochłowice, Daniel Beger, dyrektor MZO, Dorota Leszczyńska oraz prezes Oddziału ZNP w Świętochłowicach, Grażyna Sosna. Sala została wyposażona w monitor interaktywny oraz multimedialne programy sfinansowane przez Urząd Miasta Świętochłowice.

Nowoczesny sprzęt do terapii logopedycznej oraz kolorowa, przyjazna przestrzeń na pewno wpłyną pozytywnie na efekty terapii oraz podniosą jakość pracy szkoły. Cieszymy się, że kolejna sala odzyskała swoją świetność, że uczniowie mogą korzystać z najnowszej technologii, a nauczyciele wykorzystują nowoczesne narzędzia.

• Dzień Otwarty Szkoły

• 25 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Była to okazja do spotkania się ze specjalistami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Podczas obchodów, uczestnicy uzyskali najważniejsze informacje dotyczące naszej placówki, poczuli jej niepowtarzalny klimat życzliwości, otwartości i akceptacji. Prezentacja multimedialna przybliżyła potencjalnym uczniom i ich rodzinom formy terapii, metody nauczania oraz bogaty dorobek szkoły.

W programie nie zabrakło elementów artystycznych. Oprócz wystawy prac plastycznych, nasz niezawodny zespół Dziesiąteczki zaprezentował swój najnowszy układ taneczny.

To był dzień pełen wrażeń, merytorycznych rozmów i pozytywnych zdarzeń. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice wyszli od nas z zamiarem powrotu, że nasza szkoła spełniła ich oczekiwania.

• Powitanie wiosny

• 21.03.2024 r. wszyscy uczniowie powitali wiosnę. W naszej szkole przygotowania do przyjścia nowej pory roku trwały od kilku dni. Zmieniła się dekoracja, w klasach pojawiły się zielone akcenty, ruszyły prace w przyszkolnym ogrodzie, rozpoczęło się  wypatrywanie oznak wiosny.

Podczas obchodów powitania wiosny było głośno i radośnie, nikt się nie nudził. Wszyscy chętnie uczestniczyli w grach, zabawach i warsztatach wiosennych, a na koniec tradycyjnie z  Marzanną na czele, w barwnym korowodzie żegnaliśmy zimę. Spacer po okolicy był świetną okazją do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie.

Mamy nadzieję, że słoneczko zagościło na dobre, że zima wróci dopiero w grudniu, a  wiosenna aura obudzi pozytywną energię.

• Sportowe zmagania w Chorzowie

• 18.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Turnieju Badmintona Szkół Specjalnych, organizowanych przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 33 w  Chorzowie. I  chociaż sportowe zawody często bywają stresujące, to podczas tych rozgrywek poczuliśmy prawdziwego ducha przyjaźni i zdrowej rywalizacji. Spotkanie to było świetną zabawą połączoną z integracją środowiska i aktywnością fizyczną. Oprócz drużynowych zmagań, młodzież mogła zaprezentować swoje indywidualne umiejętności i sportową postawę. Z dumą informujemy, że w tej kategorii, uczennica naszej szkoły, Nicola zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za ciepłą i  serdeczną atmosferę.