• Roztańczona Dziesiątka

• 26 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyły się pokazy umiejętności tanecznych. W  konkursie Zatańcz z nami wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Wydarzenie uświetnił występ nauczycieli, którzy zaprezentowali humorystyczną wersję Jeziora Łabędziego oraz Emilki i Lilki z zespołu Dance a lot. To niezwykłe wydarzenie wprowadziło nas w muzyczny świat, pełen zabawnych inscenizacji i  niezapomnianych chwil.

Ogromne brawa należą się Łukaszowi, który zajął I miejsce oraz uczniom klasy ZET d. Ich Występ to był niesamowity show!

II miejsce zajęli: klasa 2-3 a oraz Nicola i Oliwia.

Marta, Karol i klasa ZET b  uplasowali się na III miejscu.

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

• Szranki slonskie

• 23.04.2024 r.  trzyosobowa delegacja  naszej szkoły miała  zaszczyt reprezentować nas w konkursie ,,Szranki slonskie", organizowaneym przez Szkolę Podstawową nr 35 w  Rudzie Śląskiej.

Wspaniale przygotowani prowadzący i uczniowie w tradycyjnych śląskich strojach, z przygotowanymi ,,solówkami" już od wejścia wprowadzali nas w klimat śląskości.

Podczas konkursu uczniowie otwierali „szranki”,  w których znajdowały się zadania do wykonania o różnym stopniu trudności.   Zadbano także o nasze brzuszki, które z chęcią napełniliśmy śląskim przysmakiem - pajda chleba ze smalcem z warzywnymi dodatkami. Nie zabrakło również słodkości !

Tu wszyscy byli wygrani, a najważniejsza była dobra, wspólna zabawa! Dziękujemy Szkole nr 35 za zaproszenie. Zapowiadamy swój udział w przyszłym roku!

• Łączy nas pamięć

• Trzeba dziś znowu młodzież nauczyć, iż pierwszą i najważniejszą rzeczą jest życie, a potem dopiero jest wygoda. Marek Edelman

19 kwietnia przystąpiliśmy do dwunastej edycji akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. W  81 rocznicę powstania w getcie warszawskim podejmujemy temat pamięci o walczących oraz ukrywających się w ruinach getta cywilach.

Prekursorem działań upamiętniających te wydarzenia był przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta w 1943 r. Do końca życia przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym. To właśnie żonkile zdobiły to miejsce pamięci.

Akcja ma na celu zachowanie w pamięci tej smutnej historii. Przeszłość jednoczy społeczeństwo i nadaje wspólną tożsamość, niezależnie od światopoglądu.

• Wygrajmy razem

• Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków – przysłowie chińskie

23 kwietnia 2024 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnych zawodach sportowych Wygrajmy razem, organizowanych przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 33 z Oddziałami Przyszpitalnymi w Chorzowie. Przyjacielska atmosfera wprawiła nas w ruch (i to dosłownie), a zdrowa rywalizacja naszych przeciwników zagrzewała do walki. W tym dniu nie było przegranych, wszyscy czuli się wygrani i dowartościowani.

Takie spotkania mają na celu integrację w środowisku oraz propagowanie sportu i  kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Dla dzieci jest to świetna zabawa, podczas której mogą rozwijać swój sportowy potencjał.

• Dzień Ziemi

• Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.  Florian Plit

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone w wielu krajach od ponad 50 lat. Powstało, aby uświadomić społeczność, jak ważna jest ochrona środowiska.

W naszej szkole corocznie obchodzimy Święto Ziemi. Jest to duże ekowydarzenie, podsumowujące nasze wszystkie proekologiczne działania. W tym roku uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których tworzyli las w słoiku. Każde dziecko wróciło do domu ze skrawkiem przyrody, biorąc odpowiedzialność za swoją roślinkę. Kolejnym etapem obchodów było wykonanie plakatu na konkurs pt. Moja planeta Ziemia. Najstarsi uczniowie zadbali też o  szkolny ogródek, przygotowując go do nasadzeń.

Z każdym rokiem można zauważyć, że świadomość ekologiczna młodych ludzi wzrasta. Nauka nie idzie w las, młodzież doskonale wie, jak dbać o naszą planetę i mamy nadzieję, że teorię przekładają na czyny.