• Powitanie wiosny

• Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to radosny dzień nie tylko dla dzieci. Wszyscy czekamy z  utęsknieniem na pierwsze wiosenne promienie słońca, pierwsze kwiaty i pączki na drzewach. W  naszej szkole w tym dniu zawsze jest kolorowo i gwarnie. W tym roku uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych oraz artystycznych, przygotowując kolorowe gałązki. Aby pożegnać zimę, cała społeczność szkolna przeszła głośnym korowodem po okolicy. Mamy nadzieję, że zima wróci do nas dopiero pod koniec roku.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze, który posiadają osoby z  zespołem Downa. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z  zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Dlaczego skarpetki? Ponieważ są synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

• Góra Grosza uzbierana

• Z dużym sukcesem zakończyła się XXIII edycja akcji Góra Grosza. Od czterech miesięcy, w  naszej szkole zbieraliśmy bilon, który został przekazany Towarzystwu Nasz Dom. Z  radością ogłaszamy, że wspólnie zebrano 218 zł i 55 gr. Dzięki ogólnopolskiej zbiórce zorganizowano:

• programy stypendialne dla ponad 100 dzieci, wyrównując szanse edukacyjne i rozwijając pasje,
            • akcję zakupów ubrań, obdarowując ponad 1500 dzieci voucherami do sklepu odzieżowego,
            • wsparcie psychologiczne, warsztaty, konsultacje i terapie dla dzieci i opiekunów w  Warszawie, Słupsku i Wrocławiu,
            • całodobową, specjalistyczną opiekę dla ponad 100 dzieci w Domach dla Dzieci w  Mrągowie, Przemyślu, Wrocławiu i Krakowie.

Kochani, dziękujemy za Wasze wsparcie!