• Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

• Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Wisława Szymborska

14 lutego w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięły udział szkoły integracyjne oraz specjalne z Chorzowa i Świętochłowic. Naszą placówkę reprezentowały laureatki szkolnego konkursu, Weronika i Nikola. Uczestnicy wykazali się nie tylko dobrym tempem, dykcją czy poprawnością czytania, ale również umiejętnością rozumienia treści. Wydarzenie to odbyło się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, pełnej pozytywnych emocji. Młodzież świetnie się bawiła, szczególnie podczas poczęstunku, gdy odbywały się rozmowy. To była naprawdę zdrowa rywalizacja.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie uczniów. Takie spotkania mają na celu propagowanie czytelnictwa, integrację młodzieży oraz doskonalenie umiejętności czytania. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom umiejętności uczestników był bardzo wyrównany. Oto nasi laureaci:

I miejsce: Bartosz Chmielewski (SPS 33, Chorzów)

II miejsce: Rafał Banok (SP 17, Świętochłowice)

III miejsce Weronika Jędryka (SPS-10, Świętochłowice)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za udział w konkursie.

• Walentynkowe Love

• Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie. Kubuś Puchatek

Walentynki obchodzimy corocznie i za każdym razem dzień ten wzbudza wiele emocji wśród młodzieży. Już od kilku dni uczniowie przygotowywali kartki walentynkowe, wyszukiwali lub tworzyli wiersze oraz pisali listy. Nie tylko miłosne, ale również przyjacielskie, pełne życzliwych, ciepłych słów.

W Dzień św. Walentego ruszyła poczta walentynkowa, a listy i kartki przywołały uśmiech na twarzach obdarowanych. Nawet zajęcia biblioteczne były tak ukierunkowane, aby podtrzymać walentynkową atmosferę.

Większość dorosłych ten zwyczaj traktuje z przymrużeniem oka,  jednak nikt nie zaprzeczy, że jest to dzień wyjątkowy. Dzień, w którym możemy sprawić przyjemność wszystkim, których kochamy: sympatii, przyjaciółce, dziecku czy rodzicom bo nie tylko zakochani mogą świętować 14 lutego.