• Bezpieczeństwo najważniejsze

• Ferie zimowe to czas na beztroskiej zabawy, spotkań z rówieśnikami oraz czas większej swobody. Jednak, aby bezpiecznie je spędzić, trzeba znać zasady i dostrzegać zagrożenia. Dlatego dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach, na których młodsze dzieci przyswajały informacje o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu, a starsi uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat skutków zażywania środków odurzających.

• II Bal Charytatywny Prezydenta Miasta Świętochłowice

• W imieniu Kancelarii Prezydenta Miasta serdecznie zachęcam do udziału w II Balu Charytatywnym Prezydenta Miasta Świętochłowice.

Dochód z balu przeznaczony zostanie na wsparcie Hospicjum Cordis, które otacza opieką także mieszkańców naszego miasta.

W programie m.in. pokaz tańca, świetlne show, liczne aukcje charytatywne. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Balcar.

Koszt udziału to 225zł od osoby. Bilety dostępne są w Centrum Kultury Śląskiej (tel. 500017369). Zapraszamy do wspólnej zabawy i pomagania!

• Śladami śląskiej historii

• 03.01.2023 r. w ramach Aktywnego Tygodnia, uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać architekturę oraz historię, kulturę i sztukę Katowic. Zwiedziliśmy min. Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W Muzeum Śląskim kontynuowaliśmy edukację patriotyczną, zwiedzając wystawę Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów. Wystawa zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Sposób aranżacji przestrzeni oraz liczne obszary tematyczne sprawiły, że młodzież bardzo zaangażowała się w odkrywanie historii regionu. Uczniowie z  ciekawością zaglądali do okienek 16-piętrowego bloku, zastanawiali się nad osiągami "Malucha", przyglądali się prezentowanym eksponatom i prezentacjom multimedialnym.   Muzeum Śląskie w Katowicach jest miejscem, które ukazuje bogactwo wielokulturowości Śląska, ukazuje dziedzictwo naszego regionu, jest miejscem, do którego z  pewnością będziemy jeszcze wracać.