• Metropolitalna łąka kwietna w naszej szkole
          • Metropolitalna łąka kwietna w naszej szkole

          • Metropolitalne łąki kwietne to program Departamentu Infrastruktury i Środowiska Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, mający na celu nie tylko upiększyć okolicę, ale przede wszystkim oczyścić powietrze, wzbogacić bioróżnorodność i zatrzymać wodę.

            Taką łąką na terenie naszej szkoły będziemy cieszyć już wczesną wiosną. Po uprzednim przygotowaniu terenu, wspólnymi siłami zasialiśmy dzisiaj rośliny i postawiliśmy budki lęgowe dla owadów zapylających. Nauczyciele oraz uczniowie wzięli również udział w  warsztatach teoretycznych, zapoznając się z zasadami zakładania i utrzymania łąki.

            Cieszy nas każda inicjatywa, która  pozytywnie wpływa na wizerunek szkoły, a  uczniom przynosi korzyści. Już nie możemy doczekać się efektów dzisiejszej pracy.

        • Jesteśmy już uczniami
          • Jesteśmy już uczniami

          • 20.10.2022 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia. To ważna uroczystość nie tylko dla najmłodszych, ale również ich rodziców i starszej społeczności szkolnej. To dzień, w  którym pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów. Po występie artystycznym, Dyrektor szkoły, Witold Lipski dokonał uroczystego pasowania i  wręczył najmłodszym pamiątkowe dyplomy. Uczniowie ślubowali godnie reprezentować naszą szkoły, natomiast rodzice wspierać swoje pociechy. Mamy nadzieję, że najbliższe lata będą dla pierwszoklasistów pełne sukcesów i radości, że odnajdą tutaj pasję i prawdziwych przyjaciół, zdobędą  wiedzę niezbędną do dalszej edukacji. Tego życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły.

        • STOP CZAD
          • STOP CZAD

          • Stop czad to akcja profilaktyczno - edukacyjna skierowana do uczniów klas piątych, którą zainicjowała i objęła swoim patronatem Pani Senator, Dorota Tabiszewska.

            Czad wciąż jest uważany za „cichego zabójcę”, który zbiera swoje żniwa w okresie grzewczym. I chociaż świadomość ludzi z każdym rokiem  zwiększa się, to nadal potrzebna jest edukacja w tym zakresie. Dlatego w trosce o  mieszkańców Świętochłowic, 19 października w  Centrum Kultury Śląskiej odbyło się spotkanie oraz warsztaty edukacyjne dla uczniów naszego miasta. Dzieci miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego postępowania w sytuacji zagrożenia zatrucia się czadem.  Za tak ważną i cenną kampanię dziękował Prezydent miasta, Daniel Beger. Każdy uczestnik spotkania otrzymał niespodziankę - czujnik czadu, który ma za zadanie chronić zdrowie i życie.

            Wierzymy, że ta akcja będzie cenną lekcją nie tylko dla młodzieży, ale również  dorosłej społeczności.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca obchody Dnia Edukacji Narodowej. W krótkim programie artystycznym, uczniowie podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w opiekę, wychowanie i  nauczanie. To już kolejny raz, jak mogliśmy podziwiać talenty aktorskie naszych uczniów, a  w szczególności ich duże zaangażowanie. W drugiej części uroczystości, dyrektor szkoły, Witold Lipski wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły, a  Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki plebiscytu, wyłaniając najbardziej charakterystycznych nauczycieli w szkole.

        • Mierzymy się ze smogiem
          • Mierzymy się ze smogiem

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Jest to program informacyjny  na rzecz czystego powietrza, objęty honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

            W ramach akcji ESA dla OSE – 1200 czujników smogu, znaleźliśmy się w  gronie 1200 szkół, które otrzymały bezpłatne urządzenie pomiarowe do monitorowania jakości powietrza, wynik pomiaru jest systematycznie aktualizowany i można go sprawdzić na wyświetlaczu, znajdującym się na terenie szkoły. Bieżące i  archiwalne dane są dostępne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta na stronie:  https://esa.nask.pl/szkola/id/1312.

            Udział szkoły w projekcie to przede wszystkim podniesienie jakości edukacji ekologicznej. Monitorowanie wyników pomiaru smogu pozwala ocenić jakość powietrza najbliższej okolicy oraz świadomie decydować o  podejmowanych aktywnościach.

        • Sportowy piątek, czyli Europejski Dzień Sportu Szkolnego
          • Sportowy piątek, czyli Europejski Dzień Sportu Szkolnego

          • Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD)

             to wydarzenie ogólnoświatowe, które zostało zainagurowane w 2015 r. w odpowiedzi na pogłębiający się kryzys braku aktywności. W  naszej szkole dbamy o kondycję fizyczną uczniów i chętnie podejmujemy wyzwania, przyłączając się do różnych sportowych akcji. W  tym roku celebrowaliśmy ESSD nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego, ale również na lekcjach języka polskiego. Utrwalając czasowniki, wyszliśmy z ławek i aktywnie nabywaliśmy wiedzę. Tematem przewodnim tegorocznych sportowych zmagań była Ukraina. Wykonując różne ćwiczenia, zgodnie z Ruchowym Planem lekcji, przygotowanym przez Akademię Krokieta i  Lamy, odkrywaliśmy ten piękny kraj. I chociaż akcja ESSD kończy się, w  naszej szkole uczniowie maja wiele możliwości, aby aktywnie spędzać czas.

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

          • 30 września 2022 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Chłopaka. Jest to święto, corocznie  organizowane przez Samorząd Szkolny. W tym roku uczciliśmy je  apelem, na którym zostały ogłoszone wyniki konkursu na "Najsympatyczniejszego chłopaka w szkole".  Dyrektor szkoły, Witold Lipski wręczył naszym laureatom medale i nagrody, gratulując odpowiedniej postawy uczniowskiej i koleżeńskiej. Organizatorki nie zapomniały tez o naszym dorosłym, męskim gronie. Upominki otrzymali wszyscy, zarówno mali, jak i duzi chłopcy. Święto naszej męskiej społeczności celebrowane było również w klasach. Dziękujemy rodzicom klasy trzeciej za zaangażowanie i zorganizowanie klasowej uroczystości.