2 marca 2020 r. klasa pierwsza rozpoczęła kodowanie za pomocą robotów ozobotów. Jest to kolejny poziom zajęć z cyklu „Uczymy dzieci programować”. Ozoboty doskonale sprawdzają się w wielu zadaniach dydaktycznych. Ilość zabawy i nauki jest nieograniczona, podobnie jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras, po których może jeździć robot. Nasi uczniowie uwielbiają nowe wyzwania, więc z radością przyjęli kolejny, trudniejszy etap.
Robotyka na co dzień
- 8
Warsztaty dla przedszkolaków w ramach programu „Będę Uczniem”
27.02.2020 w 7naszej szkole gościła grupa przedszkolna z Przedszkola Miejskiego nr 9. Celem tego miłego spotkania był udział dzieci w warsztatach przygotowanych w związku z obchodzonym niedawno Światowym Dniem Kota. Dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai i poznały historię Kotki Milusi, brały udział w grach i zabawach zręcznościowych. Ciekawym wydarzeniem dla wszystkich było kodowanie na macie do kodowania. W przerwie można było skorzystać z poczęstunku, a później zrelaksować się w Pracowni Polisensorycznej. Miło i twórczo spędziliśmy czas.
5
Tydzień Kultury Zdrowotnej - dzień drugi
24.02.2020 odbyły się warsztaty w ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej. Zajęcia prowadzone w czterech grupach wiekowych poruszały ważne zagadnienia dotyczące zachowania bezpieczeństwa w sytuacjach trudnych, niebezpiecznych, ataku terrorystycznego; poruszano temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem papierosów w tym również e-papierosów.
W czasie zajęć stosowano różne metody tak, aby poruszane treści w sposób jasny i przystępny przekazać uczniom. Przeprowadzono pogadanki, pokazy, doświadczenia, wykorzystano krótkie filmy dydaktyczne; wysłuchano wywiadu; proponowano wiele ćwiczeń utrwalających bezpieczne zachowania w czasie np. ataku terrorystycznego; wykonywano plakaty; młodsi uczniowie kolorowali kolorowanki. Ciekawym doświadczeniem okazało się kodowanie na macie. Warsztaty dostarczyły naszym uczniom wiele nowych, ważnych wiadomości.
29
Walentynki w szkole
14 lutego hucznie obchodziliśmy święto zakochanych. Od rana samorząd szkolny roznosił listy, które uczniowie wrzucali przez cały tydzień do skrzynki. Dużym powodzeniem cieszyły się też karteczki życzliwości rozdawane przez dzieci i dorosłych. Podsumowaniem tego dnia był bal przebierańców. Podobnie, jak w latach poprzednich, rodzice stanęli na wysokości zadania, przygotowując swoim pociechom stroje karnawałowe. Atmosfera była naprawdę gorąca, a muzyka rozbrzmiewała w całej szkole. Nawet świetlica szkolna nie przypominała stołówki. Pięknie przybrana sala zachęcała do wspólnej zabawy, a organizatorki balu czuwały, żeby dzieci się nie nudziły. Tradycyjnie też odbyły się wybory królowej i króla balu, które wygrali Laura i Dawid.
41
Światowy Dzień Kota
Koty są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Na całym świecie swoje święto obchodzą 17 lutego. W naszej szkole ten dzień stał się okazją do zrozumienia kocich potrzeb i poznania kocich zwyczajów. Zajęcia miały na celu uwrażliwianie młodzież na los tych zwierząt oraz przekazanie informacji na temat prawidłowej opieki nad kotami. Uczniowie obejrzeli też Teatrzyk Kamishibai i poznali historię Kotki Milusi autorstwa Eleny Molisani oraz wzięli udział w grach i zabawach zręcznościowych.
5
Informacja na temat potencjalnych zagrożeń ze stosowania elektronicznych papierosów
Kodowanie w klasie pierwszej
13 lutego 2020 r. uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach z cyklu „Uczymy dzieci programować”. Tematem przewodnim tym razem było dokarmianie ptaków w okresie zimowym. Maluchy świetnie sobie poradziły z odkodowaniem szyfru, stworzyły również piękne prace plastyczne.
4
Potyczki gwarowe na wesoło
11 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie gwary śląskiej w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 35 w Rudzie Śląskiej. Impreza miała na celu przede wszystkim kultywowanie gwary śląskiej oraz śląskości. Podczas konkurencji młodzież wykazała się również znajomością śląskich tradycji kulinarnych. Atmosfera była bardzo luźna, wszyscy świetnie się bawili, co sprzyjało integracji.
12
Spotkanie z Bajką
6. lutego 2020 r. odwiedziła nas Pani Basia, opiekunka zwierząt w schronisku „Fauna”. Towarzyszyła jej cudowna labradorka - Bajka. Historia tego psa jest bardzo smutna, bowiem właściciele krótko się nią opiekowali. Trafiła do schroniska z powodu nieodpowiedzialnych decyzji ludzi. Pani Basia uświadomiła również młodzież, jak dbać o swoich pupili, jak zapewnić im szczęśliwe psie życie.
Takie spotkania z pewnością uwrażliwiają uczniów na krzywdę zwierząt oraz uczą podejmowania świadomych decyzji.
Zapytanie ofertowe
Życzenia świąteczne
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku,
całej społeczności szkolnej
życzy Dyrektor i pracownicy szkoły
Warsztaty w Muzeum Powstań Śląskich
14 grudnia 2019 Muzeum Powstań Śląskich w naszym mieście po raz kolejny organizowało warsztaty dla rodzin chętnych do spędzania czasu przygotowań świątecznych w sposób kreatywny. Pod okiem nauczycieli naszej szkoły dzieci wykonywały stroiki, kartki świąteczne i ozdabiały bombki, które zabierały do domu.
Tradycyjnie już przygotowaliśmy szkolny kiermasz z możliwością zakupu pierników,ciasteczek, mydełek, ozdób i stroików wykonanych przez uczniów naszej szkoły.
Równocześnie w tym dniu odbywało się uroczyste ubieranie choinki w mieście oraz kiermasze rękodzieła organizowane przez Urząd Miejski naszego miasta. Nasza szkoła odpowiedziała czynnie na to zaproszenie i rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły wystawili wykonane wspólnie ozdoby i wypieki do sprzedaży. Zgromadzone środki pozwolą na rozwijanie działań plastycznych i kulinarnych uczniów w pracowniach szkolnych.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
33
Dzień Śląski
Przajymy Mikołojowi - pod takim hasłem odbył się tegoroczny Dzień Śląski i jak tytuł wskazuje, tematem przewodnim były przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, oczywiście okraszone gwarą śląską. Uczniowie wykazali się talentem artystycznym, inscenizując w zabawny sposób czas oczekiwań na Mikołaja oraz święta. Największym zaskoczeniem dla publiczności była wizyta zespołu muzycznego Karpowicz Family, który swoim występem rozbawił i rozgrzał atmosferę. Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs plastyczny pt.: Śląsk to mój dom. Wyróżniono trzy najlepsze prace indywidualne, z których jedna weźmie udział w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zwycięski plakat wykonała Klaudia Polap. Gratulujemy i życzymy sukcesu w dalszym etapie konkursu.
221
Mikołajki w szkole
6 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wszyscy uczniowie starannie się przygotowali na spotkanie z gościem. Zarówno młodsze dzieci, jak nieco starsza młodzież z zaangażowaniem wykonywała wylosowane i przydzielone zadania, wykonując piękny portret Mikołaja i ozdabiając wymarzonymi prezentami ścieżkę. Po godzinie wyczekiwania zaczęła się zabawa, dla najmłodszych pewnie bardziej stresująca. Życzliwy Mikołaj przybył do nas z workiem pełnym prezentów, a mniej życzliwy diabełek robił wszystko, aby przeszkodzić w przygotowaniach i spotkaniu. Dzień był radosny, pełen wrażeń nie tylko dla maluchów.
60
Dzień Górnika
4 grudnia w dniu imienin świętej Barbary swoje święto obchodzą górnicy. Właśnie zawód górnika został przewodnim tematem lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w naszej szkole. Dzięki multimedialnej prezentacji oraz rekwizytom udało się zapoznać uczniów z pracą górnika oraz zobaczyć, jak wygląda jego strój galowy. Dzieci dowiedziały się również do czego jest potrzebny węgiel, jakie są zwyczaje i barwy górnicze, a także, dlaczego ich święto nazywane jest Barbórką. Głównym celem lekcji było zapoznanie dzieci z pracą górnika, wzbogacenie ich słownictwa o wyrazy związane z zawodem górnika. Ponadto zaznajomienie dzieci z tekstami legend i obyczajów związanych z tym zawodem.
Mistrzostwa w ringo
27.11.2019 r. odbyły się III Mistrzostwa w Ringo organizowane przez naszą szkołę. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z ościennych miast oraz Tarnowskich Gór. Z dumą informujemy, że pierwsze miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły, deklasując Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Tarnowskich Gór, który zajął II miejsce oraz Szkołę Podstawową nr 33 z Chorzowa, uplasowaną na III miejscu . Gratulacje należą się jednak wszystkim zawodnikom za wytrwałość i grę fair play. W nagrodę, oprócz tradycyjnych już pucharów i medali, dzieci otrzymały piłki, słodkie upominki oraz dyplomy.
6
Dziesiątka na podium
21 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Dąbrowie Górniczej. Sam udział w tej prestiżowej imprezie budził wiele emocji. Uczestnicy zmierzyli się w rozgrywkach drużynowych oraz indywidualnych. W grze „2 ognie” zdobyliśmy III miejsce, natomiast w darcie wywalczyliśmy I miejsce. Takie inicjatywy sportowe to nie tylko rywalizacja, ale również próba pokonania własnych słabości i nauka współzawodnictwa. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !
11
Dzień Życzliwości
21 listopada 2019 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. To był wyjątkowy dzień, taki chcielibyśmy przeżywać codziennie. Już po wejściu do szkoły można było oderwać „kartkę życzliwości”, którą należało przekazać drugiej osobie. Życzliwe słowa krążyły przez cały dzień, uśmiechów też było więcej niż zwykle. Podczas przerwy śródlekcyjnej uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Pomóż komuś – on pomoże Tobie”. Przedstawiał on łańcuszek dobrych uczynków. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie, żyjący często w pędzie, nie „wśród”, a „obok” bliskich, docenią empatię czy drobne życzliwe gesty. Tak mało czasem trzeba, aby sprawić przyjemność drugiej osobie.
4
Dzień Tolerancji
Nie musimy akceptować cudzych przekonań... ale musimy akceptować prawo innych do ich posiadania. Jodi Picoult
19 listopada 2019 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Tolerancji. W ramach innowacji pedagogicznej „Będziemy tolerancyjni” przeprowadzone zostały warsztaty dla klas IV-VIII, natomiast młodsze klasy zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Podczas zajęć młodzież obejrzała film edukacyjny, wzięła udział w dyskusji oraz zmierzyła się z niełatwymi zadaniami, sprawdzając własną granicę tolerancji. I chociaż temat powraca w każdym roku, i możemy zauważyć przejawy zwiększonej tolerancji wobec innego wyznania, koloru skóry, poglądów czy wyglądu, to problemy oraz zjawiska świata współczesnego stawiają nam nowe wyzwania. A jeśli stajemy się tolerancyjni za bardzo? Czy absolutna tolerancja może być niebezpieczna? Tej granicy również nie możemy przekroczyć! Dlatego kształtując poczucie tolerancji wśród wrażliwych, często zagubionych młodych ludzi, należy pamiętać, aby znaleźć odpowiedni „przepis na tolerancję”.
16
Konkurs matematyczny
15 listopada 2019 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny. Uczestnicy rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania, w których musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia i dzielenia. Najlepiej poradził sobie Dawid Mikoda, deklasując resztę uczestników. Drugie miejsce zajął Mateusz Heida, a trzecie Marcin Habraszka. Laureatom serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie