• Stosowanie TIK na lekcjach języka polskiego

• Stosowanie TIK na lekcjach języka polskiego należy do innowacji metodycznych. Odnosi się do zakresu programu nauczania, technik dydaktycznych, do nowych treści, stylów uczenia i nauczania.

Adresatami innowacji są uczniowie niepełnosprawni intelektualnie  w stopniu lekkim, uczęszczający do klas VII, VIII. Czas realizacji innowacji obejmuje trzy lata, począwszy od września 2020 r. z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Zajęcia innowacyjne odbywają się w ramach zajęć obowiązkowych, jako element godziny lekcyjnej, przynajmniej raz w miesiącu.

Włączenie nowoczesnych technologii ma być narzędziem ułatwiającym osiągnięcie zamierzonego celu, którym jest  podniesienie  efektywności kształcenia z zakresu j. polskiego.

• wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość,
          • bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych,
          • poprawa wyników sprawdzianów ósmoklasisty,
          • usprawnienie zdalnego nauczania,
          • rozwijanie zainteresowań i umiejętności językowych uczniów, poprzez wykorzystanie TIK,
          • utrwalanie i poszerzenie materiału lekcyjnego z wykorzystaniem edukacyjnych programów multimedialnych, e – boków, edukacyjnych stron internetowych, platform edukacyjnych, aplikacji, które sprzyjają nauce i zabawie.
          • sprawne posługiwanie się smartfonami, tabletami, tablicą multimedialną na zajęciach lekcyjnych,
          • wzbogacenie procesu nauczania poprzez wykorzystanie komputerów, smartfonów,