• Czytam z klasą lekturki spod chmurki

• Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła edycji II projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

Aby zainspirować dzieci do czytania, od 23 września 2020 r. wprowadzony został do klas 1-3 projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów klas I-III, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Cele innowacji

Cele ogólne:

•  rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
          • rozwijanie aktywności czytelniczej,
          • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
          • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
          • integracja zespołu klasowego,
          • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
          • wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.