• Rodzice bliżej szkoły

• Rodzice uczniów to bardzo ważna część społeczności szkolnej. Istniejemy dla ucznia, jego rodziny i najbliższego środowiska oraz społeczności lokalnej. Rodzice są pełnoprawnymi partnerami szkoły i podmiotami kształtującymi rzeczywistość szkolną. Skoro istniejemy nie tylko dla ucznia ale i jego rodziny to nasza współpraca powinna być; pozytywna ,regularna ,obustronna, mobilna. Dobro dziecka jest wartością nadrzędną, którą kieruje się szkoła planując i organizując działania wspierane przez rodziców. Bowiem tylko wówczas, gdy będziemy działać razem, dziecko ma szanse otrzymać pomoc jakiej potrzebuje. Program Rodzice bliżej szkoły opracowany został na potrzeby społeczności Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Świętochłowicach i stanowi uporządkowaną formę działalności szkoły w zakresie współpracy szkoła-rodzic oraz jest integralną częścią programów wychowawczego i profilaktycznego.