A B C świetlicy szkolnej

„A B C” informacji o świetlicy szkolnej.

Praca w świetlicy ma  odmienny i specyficzny charakter. Warto przypomnieć, że pobyt dziecka w świetlicy to przedłużony proces dydaktyczno-wychowawczy, a głównym celem zajęć świetlicowych jest wszechstronny rozwój osobowości każdego ucznia.

Nasz świetlica szkolna znajduje się na parterze budynku szkolnego.

Składa się z jednej sali , w której dzieci mogą odpoczywać, przygotować się do lekcji, odrobić zadania domowe i relaksować się. Pomieszczenie świetlicy jest doskonale wyposażone w niezbędne do wypoczynku, zabawy i nauki sprzęty, zabawki i pomoce dydaktyczne. Świetlica szkolna oferuje dzieciom :

- Stałą opiekę wykwalifikowanej kadry od 7.30 – 14.30,

- Zajęcia artystyczne (zajęcia plastyczne, techniczne, umuzykalniające, małe formy teatralne),

- Gry i zabawy ruchowe w sali jak i na świeżym powietrzu,

- Pomoc przy odrabianiu lekcji,

- Zabawy taneczne,

- Konkursy recytatorskie, plastyczne, ortograficzne,

- Imprezy okolicznościowe.

Nasza  świetlica spełnia również funkcję stołówki, w której spożywane są śniadania i obiady.

• Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 10
    ul. Łagiewnicka 65