• Zajęcia na besenie

• W tym roku szkolnym piętnaścioro uczniów naszej szkoły bierze udział  w zajęciach pływania na basenie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Świętochłowicach. Już samo uczestnictwo w zajęciach na basenie sprawiło dzieciom mnóstwo radości. Jednak pływanie służy nie tylko celom rekreacyjnym, ale także sportowym, zdrowotnym, higienicznym i leczniczym. Przygotowany plan zajęć ma za zadanie zaspokoić określone zainteresowania sportowe uczniów, nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, zapewnić rozrywkę i aktywny wypoczynek, zaspokajać ich potrzeby ruchowe oraz korygować, poprawiać i zapobiegać powstawaniu wad postawy. Zajęcia na basenie mają na celu oswojenie dzieci ze środowiskiem wodnym, przezwyciężenie lęku, jak również zdobycie podstawowych umiejętności w pływaniu. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach dwa razy w tygodniu, zajęcia są bezpłatne a dzieci dowożone są  busem.