• Powitanie wiosny

21.03.2024 r. wszyscy uczniowie powitali wiosnę. W naszej szkole przygotowania do przyjścia nowej pory roku trwały od kilku dni. Zmieniła się dekoracja, w klasach pojawiły się zielone akcenty, ruszyły prace w przyszkolnym ogrodzie, rozpoczęło się wypatrywanie oznak wiosny.

Podczas obchodów powitania wiosny było głośno i radośnie, nikt się nie nudził. Wszyscy chętnie uczestniczyli w grach, zabawach i warsztatach wiosennych, a na koniec tradycyjnie z Marzanną na czele, w barwnym korowodzie żegnaliśmy zimę. Spacer po okolicy był świetną okazją do obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie.

• Sportowe zmagania w Chorzowie

18.03.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Regionalnym Turnieju Badmintona Szkół Specjalnych, organizowanych przez Szkołę Podstawową Specjalną nr 33 w Chorzowie. I chociaż sportowe zawody często bywają stresujące, to podczas tych rozgrywek poczuliśmy prawdziwego ducha przyjaźni i zdrowej rywalizacji. Spotkanie to było świetną zabawą połączoną z integracją środowiska i aktywnością fizyczną. Oprócz drużynowych zmagań, młodzież mogła zaprezentować swoje indywidualne umiejętności i sportową postawę. Z dumą informujemy, że w tej kategorii, uczennica naszej szkoły, Nicola zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a organizatorom dziękujemy za ciepłą i serdeczną atmosferę.

• Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Wisława Szymborska

14 lutego w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięły udział szkoły integracyjne oraz specjalne z Chorzowa i Świętochłowic. Naszą placówkę reprezentowały laureatki szkolnego konkursu, Weronika i Nikola. Uczestnicy wykazali się nie tylko dobrym tempem, dykcją czy poprawnością czytania, ale również umiejętnością rozumienia treści. Wydarzenie to odbyło się w przyjaznej i ciepłej atmosferze, pełnej pozytywnych emocji. Młodzież świetnie się bawiła, szczególnie podczas poczęstunku, gdy odbywały się rozmowy. To była naprawdę zdrowa rywalizacja.

• Walentynkowe Love

Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie. Kubuś Puchatek

Walentynki obchodzimy corocznie i za każdym razem dzień ten wzbudza wiele emocji wśród młodzieży. Już od kilku dni uczniowie przygotowywali kartki walentynkowe, wyszukiwali lub tworzyli wiersze oraz pisali listy. Nie tylko miłosne, ale również przyjacielskie, pełne życzliwych, ciepłych słów.

Piątek 29.03.2024